Državni podprvak(i) v šahu

Jun 5, 2023 | Novice

Prvi junijski vikend je bil za našo šolo zelo uspešno šahovsko obarvan.

V soboto, 3. 6. 2023, je na OŠ Šmarje-Sap potekalo posamično in ekipno državno prvenstvo za učence do 9 let. Med 114 šahisti iz cele Slovenije so bili odlični trije učenci naše šole. Kris Tomšič, 2.a, je postal državni podprvak do 8 let ter Jan Verbič, 2.b, je zasedel odlično 4. mesto, tik pod stopničkami. Absolutno v skupini do 9 let pa so vsi trije dosegli naslednje rezultate: Kris Tomšič 5. mesto, Jan Verbič 12. mesto in Nikita Kartashov, 2.b, 19. mesto, kar je pomenilo, da smo kot šola postali državni podprvaki v ekipni razvrstitvi in prejeli pokal za 2. mesto. Sodelovalo je 24 osnovnih šol.

V nedeljo, 4. 6. 2023, je potekalo še ekipno osnovnošolsko državno prvenstvo za učence do 12 let, kjer smo z najmlajšo postavitvijo (Nikita Kartashov, Kris Tomšič, Jan Verbič iz 2. razreda in Maksim Kartashov iz 4.razreda) usvojili odlično 6. mesto med 30. prijavljenimi osnovnimi šolami.

Vsem udeležencem iskreno čestitamo!

Anja Peternel, mentorica šahovskega krožka