POMLADNA PREPEVANJA – Pevska revija OPZ in MPZ ljubljanskih osnovnih šol

Apr 5, 2019 | Novice

V ponedeljek, 1. 4., smo se z učenci OPZ 3 in OPZ 4 odpravili na pevsko revijo Pomladna prepevanja pod okriljem organizatorja JSKD v Zavod sv. Stanislava v Šentvid. Za vse nas je bila to prva izkušnja, mene kot učiteljico glasbe, kot za učence. Na revijo smo se v zadnjih dveh mesecih intenzivno pripravljali, 1-krat tedensko posamezni razred in 2-krat tedensko na skupnih vajah. Vse pevce bi pohvalila za njihovo redno udeležbo na vajah, za njihov suveren nastop in za njihov ponos, ko so predstavljali našo šolo. Na koncertu smo bili prvi na vrsti in smo se predstavili s tremi pesmimi: ljudsko pesmijo v priredbi Katje Gruber Sijaj, sijaj sončece, Čarovnico Maro skladatelja Bojana Glavine in Golobico skladatelja Marijana Korošca. Po odpetem nastopu smo se usedli v dvorano in pozorno poslušali druge nastopajoče. Sledila je sladka malica in sprostitev za učence ter posvet s strokovnim ocenjevalcem. Citiram njegove besede: »Čestitam za nastop in vam želim še veliko veselja ob petju.« Tudi sama se pridružujem njegovim besedam in si želim, da bodo ohranjali to veselje za petje in naj nikoli ne prenehajo peti.

Jasna Ferme

Besede učencev:

Januš, 3.a: »Na začetku mi je bilo čudno, a potem je bilo kul.«

Elena, Katarina, Sara, 3.a: »Na pevski reviji je bilo super!«

Tinkara, 3.b: »Na pevski reviji mi je bilo všeč, ker so se mi zdele pesmi drugačne kakor jih pojemo v šoli.«

Zoja, 3.b: »Všeč mi je bila pevska revija, ker sem poslušala tudi druge pevske zbore.«

Urban, 3.b: »Meni se je zdela pevska revija v redu. Zelo smo bili dobri, vendar pa tudi ostali niso bili tako slabi. Je pa tudi res, da smo vsi zmagovalci.«

Nevia, 3.c: »Meni so se nastopi zdeli super, sploh mi in komaj sem čakala na nastop. Zelo mi je bilo všeč.«

Nika, 3.c: »Pevska revija je bila zelo super. Nič hudega, če smo se zmotili, samo da smo se zabavali.«

Luka, 3.c: »Meni je bilo všeč, ker sem slišal veliko pesmi. Zelo zanimivo mi je bilo to, ker so peli tudi pesem Čokolada. In imeli smo za malico rolado in jabolčni sok.«

Lili, 4.b: »Pevska revija mi je bila zelo všeč zato, ker so imeli vsi pevski zbori dobro priložnost, da pokažejo kaj znajo. In čeprav nismo šli naprej, smo izvedeli, kaj moramo še povaditi.«