Projekt Cajon

Feb 19, 2019 | Novice

Naša šola v tem šolskem letu sodeluje v projektu Cajon, ki je medpredmetno naravnan.  Cajon (špansko škatla ali zaboj) je tolkalni inštrument kvadratne oblike, na katerem se sedi in hkrati igra z rokami. Uspešno nadomešča klasičen komplet bobnov. V začetku šolskega leta so učenci pri pouku TIT te cajone ob pomoči učitelja Bernika sestavili, zlepili skupaj. V začetku januarja so jih pri LUM pobarvali in okrasili ob pomoči učiteljice Murenc. Pri pouku GUM bomo te cajone uporabljali in na njih poustvarjali različne ritme. Projekt se zaključi 17. aprila v Škofji Loki, kjer morajo učenci zaigrati eno skladbo, idejni vodja projekta, skupaj s komisijo, pa bo nagradil 3 najlepše izdelane cajone. Tudi nekaj naših učencev bo odšlo na ta zaključek, kjer bodo ponosno predstavili izdelane cajone.

Jasna Ferme