Izjemen uspeh našega učenca, Primoža Markoviča

Dec 13, 2022 | Novice

V nedeljo, 11. decembra 2022, se je v Bogotí v Kolumbiji slovesno zaključila 19. Mednarodna mladinska naravoslovna olimpijada, IJSO 2022. Devetošolec Primož Markovič (edini osnovnošolec v slovenski ekipi) je bil med slovenskimi tekmovalci najuspešnejši. Osvojil je srebrno odličje.

Mladi naravoslovci iz Slovenije so na olimpijadi sodelovali šele tretjič in v konkurenci 203 mladih iz 43 držav s celega sveta dosegli odličen uspeh, saj so poleg srebrnega odličja Primoža Markoviča osvojili še eno srebrno in štiri bronasta odličja. Skupaj so podelili 20 zlatih, 42 srebrnih in 59 bronastih odličij.

Naravoslovci so tekmovali v iskanju rešitev interdisciplinarnih nalog s področja znanstvenih ved naravoslovja – biologije, kemije in fizike. Vse znanstvene vede so bile na tekmovanju zastopane približno enakomerno. Olimpijci so en tekmovalni dan tri ure reševali teoretične naloge, drugi tekmovalni dan pa tri ure praktični eksperimentalni del.

Primožu čestitamo za izjemen uspeh!