Noč branja

Apr 9, 2024 | Novice

Učenci sedmega in osmega razreda so dočakali vrhunec zaključka letošnje bralne značke. Tako se je 39 učencev, ki so uspešno opravili bralno značko, udeležilo letošnje 9. noči branja, ki je potekala v petek, 5. 4. 2024.
Učiteljice slovenščine in knjižničarka so jih pričakale v šoli ob 19.uri.
Ga. Vršič je naprej nagovorila vse prisotne in jim predstavila ilustratorko Nano Furiyo ter prebrala poslanico japonske pisateljice Eiko Kadono, ki jo je napisala ob mednarodnem dnevu knjig za otroke. Učenci so si potem uredili učilnice, ker bodo prespali, potem pa so se z iskanjem verzov iz skupne Pavčkove pesmi razdelili v 3 skupine.
Učiteljice so pripravile 3 delavnice, pri ge. Škorjanc Strnad so se preizkusili v impro delavnici, pri ge. Rebrica so se kepali s poezijo, pri ge. Herman so iz problemskih fotografij zapisali kratko pesem na razglednico, ki jo bomo poslali naključnim naslovnikom.
Kuharice so za nas pripravile tudi slastno večerjo, pred spanjem pa je bilo seveda na vrsti tudi branje.
Zjutraj nas ni zbudil šolski zvonec, temveč krasno sončno jutro, tako da smo pospravili učilnice, pozajtrkovali in se polni novih vtisov in stkanih vezi poslovili do naslednjič.

Mentorice