OBVESTILO O NPZ 2022

Maj 3, 2022 | Novice

Učenci 6. in 9. razreda boste nacionalne preizkuse znanja v letošnjem šolskem letu opravljali:

– v sredo, 4. 5. 2022 – slovenščina za učence 6. in 9. razreda,

– v petek, 6. 5. 2022 – matematika za učence 6. in 9. razreda,

– v torek, 10. 5. 2022 – angleščina za učence 6. razreda in kemija za učence 9. razreda.

Seznam učencev po posameznih skupinah in prostorih bo objavljen na oglasni deski pred zbornico pol ure pred začetkom pisanja. Na dan preverjanja boste prišli v šolo ob 7.40 in počakali v pritličju (pri dnevni sobi).  V učilnico boste odšli skupaj z nadzornim učiteljem ob 7.45. Opravljanje NPZ-ja se prične ob 8.00 in traja 60 minut.

Po končanem  pisanju  boste nadaljevali s poukom po urniku.

Pri reševanju nalog boste lahko uporabljali le moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero.  Pri matematiki lahko uporabljate tudi svinčnik (za grafične izdelke), geotrikotnik, ravnilo, šestilo in radirka. Pri pisanju NPZ ni dovoljena uporaba pisal piši-briši.

VPOGLED OVREDNOTENIH PREIZKUSOV:

Državni izpitni center na dan, določen s koledarjem NPZ-ja, omogoči šolam, učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem dostop do elektronsko ovrednotenih preizkusov znanja in izpisa dosežkov (v obliki pdf). Do obojega bodo lahko dostopali s pomočjo šifre učenca in številke EMŠO na spletni strani http://npz.ric.si.

Do nalog boste lahko dostopali:

Od 7. do 9. junija 2022 (6. razred)

Od 31. maja do 2. junija 2022 (9. razred)

Želimo vam uspešno pisanje.