Planinski pohod na Lipovec

Jan 15, 2023 | Novice

V soboto, 14. 1. 2023, smo se za naš januarski zimski pohod odpravili v Posavsko hribovje, na Lipovec. 41 planincev naše šole je osvojilo 848 m visok vrh, ki se nahaja nad Trojanami. Ker smo vedeli, da se bomo za nazaj grede posladkali s trojanskimi krofi, smo se hitro podali po markirani poti proti vrhu. Sprva smo hodili po gozdu in po širši makadamski cesti in nato prispeli do pašnika Lipovec. Še nekaj minut hoje po strmem pašniku in že smo sedeli na vrhu pod toplim soncem. Pogled nam je segel vse do Kuma. Potem ko smo pojedli svojo malico, poklepetali s prijatelji, naužili svežega toplega zraka in se fotografirali, smo hitro pohiteli proti izhodišču. V gostišču Trojane smo se sladkali z različnimi krofi, tako da smo imeli v mesecu januarju vsaj nosek bel od sladkorja, če že ne belo zasnežene potke. Smo se pa Šuštarji odločili, da bomo postavili na vsaki naši prehojeni planinski poti za spomin kamnitega škrata, ki bo čakal, da se še kdaj kasneje podamo na to planinsko pot.

Anja Peternel, mentorica planinskega krožka

Planinci so nam tudi razkrili, zakaj radi hodijo v hribe in na šolske planinske pohode.

Zabavno je, ko grem dol s hriba in ker lahko tečem. (Dan, 1.r)
Ker mi je lepo in gospa Anja dobra peciva peče. (Tibor, 1.r)
Ker se v hribih rada družim s prijatelji. (Gaja, 2.r)
Ker rad hribolazim. Všeč mi je, ker sem s prijatelji in ker nam Anja speče mafine. (Vito, 2.c)