Prireditev Raznolikost nas bogati

Okt 11, 2021 | Novice

V sredo, 6. 10. 2021, smo imeli na šoli prireditev Raznolikost nas bogati, ki jo vsako leto pripravljamo v sklopu projekta Jeziki štejejo. Letošnji nastop smo poimenovali ‘S pravljico v svet’. Učenci, katerih materni jezik ni slovenščina, so v svojem maternem jeziku prebirali odlomke iz različnih svetovno znanih pravljic, ljudskih zgodb ali basni. Tako smo prisluhnili pravljicam v bosanščini, italijanščini, angleščini, hebrejščini, ruščini, arabščini in latinščini. Učenka iz Ukrajine nas je s plesom popeljala v Ukrajino. Učenci od 1. do 5. razreda so za popestritev in zanimivo podobo odra ilustrirali različne odlomke iz pravljic in basni. Na odru so se nam pridružili tudi učenci angleškega dramskega krožka, ki so nam v angleščini odigrali duhovit skeč ‘The Ice Drama’. Učenci Otroškega pevskega zbora so nam zapeli pesmi ‘Dežela branja’ in ‘Kje živi pravljica’. Mladinski pevski zbor pa so v angleščini zapeli ‘Over The Rainbow’ in v češčini poskočno pesem ‘Tancuj tancuj’. Za starše in učence smo pripravili tudi manjšo razstavo knjig v različnih jezikih, predmete, ki so tipični in tradicionalni iz določenih držav ter okusili smo tudi sladke bonbone iz Rusije.

Vsaka pravljica ima srečen konec in tudi naša prireditev se je končala z lepo mislijo, da se drugo leto ponovno srečamo na istem mestu in ob istem času.

Anja Peternel, koordinatorica projekta JeŠT