Prireditev Raznolikost nas bogati

Okt 2, 2018 | Novice

V torek, 25. 9. 2018, smo imeli na šoli prireditev Raznolikost nas bogati, ki smo jo pripravili v sklopu Evropskega dneva jezikov. Želeli smo predstaviti kulturo in različne jezike, ki jih govorijo učenci naše šole ter s tem spoznavati in sprejemati drugačnost.

Učenci so se predstavili s pesmijo, z branjem zgodb v različnih jezikih, z deklamiranjem ter s kulinariko oz. tradicionalnimi jedmi, ki so jih pripravili učenci skupaj s starši. Otroški in mladinski pevski zbori so nam zapeli priredbe pesmi iz Bosne, Avstrije, Švedske, Rusije, Italije, Danske, Izraela in Peruja. Kako lepo zvenijo različni jeziki, smo se prepričali, ko smo prisluhnili bosanski ljudski pesmi, nemški pravljici, švedski pesmici, italijanskemu pogovoru med očetom in otrokoma, italijanski pesmi o čebelici, makedonski pesmici o deklici s kitkami, kitajski pravljici in pesmi za vse otroke sveta v hrvaščini. Nato je sledila pokušina tipičnih jedi iz Rusije (slane in sladke ruske piroške, ruska skutina torta, ruski bonboni), Hrvaške (vanilijevi rogljički, ocvirkove pogače, domače napolitanke), Švedske (cimetovi polžki), Makedonije (baklava), Bosne (burek, čevapčiči, bosanska kava, bosanska hurmašica), Italije (sladki praženi mandlji, piškoti z mandlji, pica, mocarela, parmezan, mortadela), Kitajske (luna torte) in iz Slovenije (orehova potica).

Bilo je zares prijetno in torkovo popoldne nas je obogatilo z raznolikimi izkušnjami.

Anja Peternel, koordinatorka projekta JeŠT