Zbiralna akcija odpadnih baterij: »Prinesi stare baterije!«

Sep 9, 2019 | Novice

14. oktobra obeležujemo mednarodni dan e-odpadkov

Zakaj je pomembno ločeno zbiranje nevarnih odpadkov?

Nevarni odpadki vsebujejo snovi, ki so nevarne za okolje, zato bi v fazah razkroja lahko ogrozili podtalnico in druge vodne vire, zrak ali prst, s tem pa tudi naše zdravje. Kako pomembno je pravilno odlaganje nevarnih odpadkov, lahko ponazorimo z baterijo, ki jo odvržemo v posodo za ostanek odpadkov. Baterija namreč težke kovine, ki jih vsebuje (kadmij, krom in nikelj) prenese tudi na nenevarne odpadke.

Ker smo se na šoli lani odločili, da bomo čim bolje poskušali ohranjati naš planet, se letos naša zaobljuba o zmanjšanju uporabe plastike v šoli širi na področje e-odpadkov.
V sklopu mednarodnega dne e-odpadkov se bomo pridružili zbiranju odpadnih baterij in se potegovali za čudovite nagrade.
In kakšne nagrade nas čakajo, če bomo dovolj pridni?

Naj to še kakšen dan ostane skrivnost, vi pa hitro na delo in zberite čim več odpadnih baterij!