Delovna sobota, 16. 03. 2019 – Skupaj za našo zeleno prihodnost!

Mar 18, 2019 | Novice

V petek, 15. 03. 2019, so se mladi po več kot tisoč svetovnih mestih pridružili 16-letni Švedinji Greti Thunberg v boju proti podnebnim spremembam. Tudi na naši šoli smo že v petek prisluhnili Gretinemu govoru, v soboto pa smo dan posvetili ozaveščanju o podnebnih spremembah in globalnem segrevanju, obenem pa smo organizirali tudi zbiralno akcijo odpadnega papirja.

Predmetna stopnja si je tako najprej ogledala dokumentarni film z naslovom “Pred poplavo”, ki nas je resnično šokiral in nas seznanil s perečo tematiko.

Po razredih smo nato kritično presojali tematiko, prebirali članke, raziskovali različne vzroke za globalno segrevanje in iskali morebitne načine, kako rešiti svet pred bridkim koncem.

Končni rezultat tega dne so čudoviti plakati, ki bodo skupaj z likovnimi umetninami na tematiko globalnega segrevanja, razstavljeni na hodnikih šole, da bodo nas in obiskovalce šole vedno znova opominjali, kako krhek je naš planet in da je skrajni čas, da ukrepamo.

V nasprotnem primeru namreč za nas svetle prihodnosti ni na vidiku.

Vodja dejavnosti: Lea Kofler