Odličen uspeh naših najmlajših šahistov

Dec 23, 2022 | Novice

Na šoli imamo šahovski krožek, ki ga obiskujejo tudi najmlajši učenci. Da izpopolnjujejo svoje znanje in pridobivajo izkušnje, se udeležujejo tudi različnih turnirjev.

Šahovski klub Komenda je v letu 2022 organiziral CIKLUS ŠAHOVSKIH TURNIRJEV NAJMLAJŠIH, ki je bil namenjen mladim igralcem do desetega leta starosti. Turnirji so se igrali ob torkih skoraj vsak mesec. Vseh turnirjev je bilo 7. Šahisti iz različnih šol in klubov so na vsakem posameznem turnirju odigrali 5 kol. Na vsakem turnirju so se naši učenci zelo dobro odrezali in tako osvajali točke. Naša šola je zbrala največ točk, kar 4403 (nagradne točke in za sodelovanje) in usvojila pokal za prvo mesto v ljubljanski regiji. Kako močni smo, pove podatek, da je drugouvrščena šola zbrala le 1919 točk.

Da nam ni treba skrbeti za podmladek odličnih šahistov, je razvidno tudi na fotografiji in številčnem obisku šahovskega krožka na naši šoli.

Čestitamo vsem nadobudnim šahistom.

Anja Peternel, mentorica šahovskega krožka