Planinski pohod na Dobrač (2166 m)

Okt 9, 2023 | Novice

Oktobrski pohod planinskega krožka je bil na lahko dostopno goro Dobrač (2166 m) nad Beljakom v Avstriji. Udeležilo se ga je rekordnih 61 otrok, od 1. do 8. razreda. Zjutraj smo se odpeljali skozi predor Karavanke mimo Beljaka in po gorski cesti na zgornje parkirišče Rosstratten (1732 m). Od tu smo peš nadaljevali po široki, makadamski cesti. Hitrejši učenci so se spotoma vzpeli še na sosednji vrh Zwelfernock (2049 m). Po dveh urah smo prišli do Koče na Dobraču (2143 m), ki leži ob ogromnem televizijskem stolpu. Ker je na vrhu, 5 minut nad kočo, bolj malo prostora, smo se nanj vzpeli v treh skupinah. Tik pod vrhom stoji najvišje stoječa slovenska cerkev. Ogledali smo si še Nemško cerkev, ki so jo kasneje zgradili Avstrijci na predvrhu Dobrača, in sicer dvakrat večjo cerkev. Nato smo si privoščili daljši postanek v koči in do avtobusa sestopili po isti poti. Nad pohodom smo bili vsi zelo navdušeni, saj je bila pot do vrha lepa in lahka, z vrha smo imeli čudovite razglede daleč na vse strani in tudi vreme nam je bilo zelo naklonjeno. Tokrat se nam je smejalo sonce.

Anja Peternel, mentorica planinskega krožka