Projekt JeŠT in nagradni kviz

Dec 8, 2020 | Novice

Prejšnji mesec smo v sklopu projekta JeŠT pripravili za vas tri zanimive plakate, kjer ste izvedeli nekaj več o maternem jeziku.

Zanimivo je bilo prebrati, da slovenščina ni edini materni jezik (ali materinščina) na naši šoli, ampak tudi italijanščina, angleščina, ruščina, ukrajinščina, hrvaščina, makedonščina, albanščina, bosanščina, srbščina, nemščina, kitajščina in španščina.

Veseli smo, da se na naši šoli lahko učenci učijo tudi ‘mrtvega’ jezika, in sicer latinščino.

Sledil je tudi nagradni kviz, ki ste ga nekateri pridno rešili in oddali. Od vseh rešenih kvizov so bili samo štirje učenci, kateri so odgovorili pravilno na vsa vprašanja. Zato smo se odločili, da ne bomo izžrebali samo enega zmagovalca, ampak bodo vsi štirje prejeli nagrado.

Nagrajeni učenci so Luka Žvanut 2.b, Zoja Murgić Špruk 5.b, Filip Žvanut 6.a in Maks Von Zupanič 6.b.

Nagrajencem iskreno čestitamo in sporočamo, da bodo dobili nagrado takoj, ko pridemo nazaj v šolo.

Anja Peternel, učiteljica nemščine

Gašper Kvartič, učitelj latinščine