Zaključni planinski pohod na Čemšeniško planino

Jun 20, 2022 | Novice

V nedeljo, 19. 6. 2022, smo se v letošnjem šolskem letu še zadnjič podali v hribe. Tokrat smo povabili tudi starše in skupaj z njimi odkrivali Zasavsko hribovje. Pridnih pohodnikov nas je bilo kar 37. Iz vasi Čemšenik smo se strumno in veselo odpravili po gozdni poti proti Čemšeniški planini. Na vrhu Čemšeniške planine stoji planinski dom dr. Franca Goloba, ki se nahaja ob robu večjega travnatega dela, s katerega se nam je odprl lep pogled proti Zasavju. Videli smo Zasavsko Sveto goro, smučišče Marela, Kum in druge okoliške vrhove. Pri koči smo se okrepčali, igrali na novih igralih in podelili nagradi dvema planincema, ki sta bila na vseh letošnjih devetih pohodih. To sta bila Ana Doler Zupančič iz 3.b in Adam Damari iz 6.a razreda. Čestitamo!

Za naslednje šolsko leto pa že planiramo, kam jo bomo ponovno mahnili.

Anja Peternel, vodnica in mentorica Planinskega krožka