Že barvate jajčka?

Mar 30, 2018 | Novice

Že spet se bliža velika noč. Nekateri učenci se je veselijo le zaradi izostanka iz šole, a se mi zdi, da je barvanje pirhov že prava tradicija. Sama jih kuhanih niti ne jem, a se velikonočnega (poznega) zajtrka veselim, ker vem, da bodo tam bratranci in sestrične in tete in strici in tudi širše sorodstvo, s katerim bom preživljala čas. Tudi naša družina (skoraj) vsako leto barva jajčka, da jih lahko potem mi, mlajša generacija, polepimo z nalepkami. Sicer pa velika noč niso le kulinarika, ampak je pomemben krščanski praznik. V petek je umrl Jezus, zato tisti dan ne jemo mesa, v soboto je vigilija, v nedeljo pa praznujemo vstajenje in »vegetarjanski« petek nadomestimo z veliko šunke. V nekaterih drugih deželah ljudje skrivajo čokoladna jajca, ki jih otroci potem iščejo. Pri nas doma imamo še eno posebno družinsko tradicijo, in ta je, pokanje jajčnih lupin na sosedovi glavi, kar je včasih zelo boleče. Tako, zdaj sem zadosti razglabljala o naši družinski tradiciji in upam, da sem v vas vdihnila vsaj malo velikonočnega navdušenja!

Ana Grce, 7. b