Projekt Širimo solidarnost

Maj 19, 2021 | Novice

Učenci predmetne stopnje so letos prvič sodelovali pri mednarodnem projektu Širimo solidarnost v sodelovanju z društvom Humanitas. Na šolo smo prejeli 6 različnih vrst razglednic, ki smo jih pri urah domovinske in državljanske kulture in etike tudi natančno pregledali in razložili. Učenci so se najbolj zabavali pri pisanju sporočil, vseh 120 razglednic pa smo poslali naključno izbranim ljudem in ustanovam v bližini naše šole. Povezali smo se tudi s šolami na Hrvaškem, Poljskem in v Italiji ter poslali nekaj v angleščini napisanih sporočil solidarnosti še v tujino.

Z veseljem in tudi kakšno solzico v očeh smo prebrali povratna sporočila naših naključno izbranih naslovnikov. Učenci so spoznali, da se dobro povrne z dobrim ter da lahko že majhna pozornost nekomu polepša dan.

Zorka Herman, koordinatorica projekta Širimo solidarnost