Šola v naravi – 2. b, c razred

Maj 7, 2019 | Novice

V šoli v naravi je zelo pestro. V tem tednu smo imeli veliko pohodov, med drugim smo se odpravili na razgledno točko, s katere smo imeli lep pogled na mesto Kočevje. Čeprav nam je vreme malo ponagajalo, smo se zabavali tudi v notranjih prostorih doma Jurček. Učenci so bili zelo ustvarjalni. Izdelali so pisane vetrnice, katere so potem preizkusili, in spomladanska drevesa iz naravnih materialov. Spoznali so šport lokostrelstvo, najbolj pa so uživali, ko so lahko sami streljali z lokom v tarčo. Poleg tega pa so se učenci preizkusili tudi na kolesarskem poligonu. Tekom tedna smo se igrali različne socialne in družabne igre. Uspešno preživet teden smo zadnji večer popestrili s plesom.

V Kočevju se imamo lepo in smo ves čas zelo aktivni. Ogledali smo si mesto Kočevje in se odpravili do Kočevskega jezera, kjer smo opazovali rake, ribe in druge živali. Sprehodili smo se do kraške jame (Medvedja jama). Tam smo opazovali netopirje in kapnike ter izvedeli več o nastanku jame. Izkoristili smo tudi bližino reke Rinže in se s kanuji peljali po njej. Na sprehodu po gozdu smo raziskovali sledi živali. Odkrili smo lisičji brlog, stopinje srne in v vodi našli paglavce in žabji mrest. Tudi zvečer nam ni dolgčas. Učenci so se že preizkusili v kvizu Male sive celice in se igrali igre z žogo. Do zdaj nam je bilo vreme naklonjeno, upamo, da bo čim lepše tudi naslednje dni.